امروز دوشنبه 5 تیر 1396  

موضوعات سایت

تابلوی اعلانات


توجه :
استفاده از مطالب سایت معمارجون- در سایت و وبلاگهای دیگر- با ذکر منبع بلامانع می باشد لیکن استفاده از مطالب اختصاصی اینچنین نبوده و احتیاج به اجازه کتبی از مدیریت سایت دارد و در صورت مشاهده هرگونه استفاده از مطالب و رعایت نکردن نکات مطرح شده، برابر مقررات قانونی اقدام می گردد.


لطفا جهت حمایت از سایت خودتان به فیسبوک ما در آدرس زیر رفته و لایک نمایید.
https://www.facebook.com/MemarjoonPage


کانل تلگرام سایت معمارجون به آدرس زیر افتتاح شد، به ما بپیوندید.
https://www.telegram.me/memarjoon

---------------------------------------------------------------------------------------------------------
کاربران محترم توجه داشته باشند که پسورد اکثر فایلها www.memarjoon.com است و باید این پسورد را تماما با حروف کوچک و بصورت دستی وارد نمایید. لطفا از ارسال گزارش خرابی بی مورد اکیدا خوداری کنید.
---

دانلود مقررات ملي ساختمان ايران ، مبحث اول : تعاريف

دانلود مقررات ملي ساختمان ايران ، مبحث اول : تعاريف
MemarJoon | 1388 | 61 pages | فارسی | PDF | 1.4 mb

مقررات ملّي ساختمان ايران
، به عنوان فراگيرترين ضوابط موجود در عرصه ساختمان، بي ترديد نقش مؤثري در نيل به اهداف عالي تأمين ايمني، بهداشت، سلامت و صرفه اقتصادي فرد و جامعه دارد و رعايت آن ضمن تأمين اهداف مذكور موجب ارتقاي كيفيت و افزايش عمر مفيد ساختمان ها مي گردد. براساس اين اهميت، تدوين مقررات ملّي ساختمان كه به عنوان نقطة عطفي در تاريخ مهندسي ساختمان كشور محسوب مي شود بيش از دو دهه است كه توسط وزارت مسكن و شهرسازي آغاز و با مشاركت جامعة مهندسي كشور و در قالب شوراي تدوين مقررات ملّي ساختمان و كميته هاي تخصصي مباحث، سازماندهي و بي وقفه سير تكامل خود را طي نموده است. در اين مسير ضمن تكميل و تجديدنظر مباحث از پيش تعريف شده و مطابقت آنها با مقتضيات شرايط كشور از حيث اقتصادي، فني، فرهنگي و اجتماعي، تدوين مباحث جديدي هم در دستور كار قرار گرفته است كه پس از تدوين نهايي و طي مراحل تصويب در اختيار جامعة مهندسي قرار خواهد گرفت.

در حال حاضر مدارك فني متعددي نظير مقررات ملّي ساختمان، آيين نامه ها، استانداردها و مشخصات فني در كشور منتشر مي شود و استفاد ه كنندگان لازم است به تفاوت هاي آنها از نظر هدف از تهيه هر مدرك، لاز م الاجرا بودن، قلمرو، حدود تفصيل، محتوا و ساير ويژگيهاي خاص هر مدرك توجه داشته باشند...

سرفصل کلي مطالب اين مبحث شامل موارد زير مي باشد :

- کليات
- مفاھيم اصلي و راھنماي تدوين مقررات ملي ساختمان
- شيوه نامه بخش بندي و نگارش مباحث
- نحوه استفاده از مبحث اول
- فھرست تعاريف


کليات مبحث اول مقررات ملي ساختمان ايران :

کليه واژه ھا و اصطلاحات فني و حقوقي به کار رفته در تمامي مباحث مقررات ملي ساختمان در اين مبحث گردآوري شده است. اما به دليل چاپ تدريجي مباحث مختلف مقررات ملي ساختمان، ھر مبحث، واژه ھا و اصطلاحات خود را جداگانه تھيه نموده است، لذا به منظور حفظ ھماھنگي در کل مجموعه اين مقررات، ھمه اين واژه ها در مبحث اول تحت عنوان تعاريف منتشر ميگردد.

هدف از تدوين مبحث اول مقررات ملي ساختمان ايران :

ھدف از تدوين اين مبحث، ايجاد پايه اي براي تفاھم ميان دست اندرکاران صنعت ساختمان و يکسان سازي مفاھيم در حوزه شمول مقررات ملي ساختمان ميباشد. ھمچنين اين مبحث منبع مناسبي بر آموزش و ارجاع در کليه بخشھاي صنعت ساختمان خواھد بود.
از طرفي با توجه به اينکه ممکن است يک تعريف در بخشھاي مختلف اين صنعت به گونه ھاي متفاوتي ارائه گردند، با گردآوري آنھا در يک مجموعه، مرجعي مناسب جھت مقايسه نحوه کاربرد تعاريف در بخشھاي مختلف، براي دست اندرکاران و قانونگذاران فراھم مي گردد، تا ھدف خود را از بيان يک واژه، از ميان تعاريف مختلف براي آن واژه، بيان نمايند.


تاریخ انتشار : 1392/6/16

ارسال نظر

نام :  
ایمیل :  
وبلاگ / سایت :  
 
دیدگاه :  
کد روبرو را وارد کنید :  

تــبــلــیــغــات


ابربرچسب ها
آخرین مطالب
معمارجون را در گوگل محبوب کنید.